Personel SGK İşlemleri Danışmanlığı

Personel SGK İşlemleri Danışmanlığı

Personel SGK İşlemleri Danışmanlığı, Çalışan istihdam eden her şirket ve işletme, bulundukları ülkenin yasal gerekliliklerine uymak zorundadır. Elbette bu yasal prosedüre uymak için Personel SGK İşlemleri Danışmanlığı çerçevesinde hizmetlere ihtiyaç olduğu açıktır. Bu noktada kurumsal SGK danışmanlık hizmetlerinde uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olan firmamızın çalışmalarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Çünkü oldukça ağır yasal cezaların olduğu bu alanda doğru adımların atılması son derece önemlidir. 5510 sayılı kanun çerçevesinde oluşturulan işçi ve işveren hakları ile bunların uygulanması ve takibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kontrolünde yürütülmektedir.

Personel SGK İşlemleri Danışmanlığı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Mevzuatında yapılan değişiklikleri takip etmek, doğru anlamak ve yorumlamak İnsan Kaynakları açısından büyük önem taşımaktadır.

Firmaların bu değişikliklere ve olası resmi denetimlere hazır olmalarını sağlamak için hızlı ve net çözüm önerileri sunar; Uzman kadrosu ve teknolojik altyapısı ile işverenlerin iş süreçlerini mevzuata uygun hale getirerek Kurumsal SGK Danışmanlığı hizmetinde fark yaratmaktadır.

Personel, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin hata ve eksikliklerin tespit edilmesi, yasal mevzuatın doğru yorumlanması ve uygulanması için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

SGK Danışmanlığı; Personel dosyaları ve ilgili belgeler, denetimler, işçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıklar, Personel Yönetiminin disipline tabi olması ile ilgili işlemler, iş hukuku ve sosyal güvenlik ile ilgili işlemler, başvurular, yazışmalar, ödemeler ve kesintiler, ücret kontrolü, teşvik başvuruları, resmi kurumlara yapılan bildirimler. kontrol, muhasebe, hesaplar, personel kayıtları, gider kontrol, işçilik uygulamaları ve asgari gibi konuları kapsar. Profesyonel kadromuz SGK Danışmanlığı için güçlü çözüm ortağınızdır.

Kurumsal SGK Danışmanlık Hizmetleri ile Güvenli Ticari Faaliyet

Çalışanların maddi ve manevi haklarının korunmasına yönelik kanun özellikle işletmeler açısından hiç kuşkusuz pek çok sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kurumsal SGK danışmanlık hizmetleri alarak güvenli bir ticari faaliyet yürütmek firmalar için hayati öneme sahiptir. Elbette ayrıntılı ve kapsamlı bilgiler içeren bu danışmanlık hizmetleri içerisinde ek 16. madde gereği prim teşvik uygulamaları da yer almaktadır. Bunun yanı sıra;

 • Emeklilik işlemleri
 • Özlük hakları
 • İş kazası veya meslek hastalığı ile ilgili konular
 • Asgari işçilik hesaplamaları
 • Sosyal güvenlik eğitim uygulamaları
 • İnsan kaynakları ve planlama
 • İşyeri eğitimi ve bilgilendirme
 • Bireysel emeklilik
 • Yurtdışı borçlanması
 • Tarım tevkifat
 • Hizmet birleştirme
 • Doğum veya askerlik borçlanması
 • SSK veya Bağ -Kur işlemleri
 • KOSGEB kredisi mevzuat danışmanlığı

gibi daha pek çok farkındalık yaratan hizmeti SGK danışmanlığı kapsamında kuruluşumuzdan alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Mevzuatı Sürekli Yenileniyor

Ortaya çıkan ihtiyaçlara göre sürekli olarak yenilenmesi ve bu ihtiyaçların karşılanması noktasında cevap vermesi için Sosyal Sigortalar ve Güvenlik Mevzuatı sürekli güncellenmektedir. Dolayısıyla bu yenilikleri takip ederek yasal sorumlulukların yerine getirilmesi işletmeler açısından büyük öneme sahiptir. Başta SGK danışmanlığı hizmetleri olmak üzere çalışma hayatına dair tüm konularda kuruluşumuz işletmelere profesyonel destek sağlamaktadır. Siz de firmanıza değer katmak, çalışanlarınızın özlük haklarıyla ilgili karşılaştığınız sorunlara çözüm bulmak, yararlanabileceğiniz sigorta teşviklerini öğrenmek ve iş gücü piyasasıyla ilgili diğer sorularınızla alakalı olarak destek hatlarımızdan 7/24 faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap