Emeklilik İşlemleri Danışmanlığı

Emeklilik İşlemleri Danışmanlığı

Emeklilik İşlemleri Danışmanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda uzun yıllar görev yapmış uzman ekibimizin tecrübesiyle, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında emeklilik işlemlerini yürütüyoruz. Sigortalıların emeklilik hesaplamalarının doğru yapılması ve bürokratik aşamaların ivedilikle sonuçlandırması için şirketlere danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Emeklilik İşlemleri Danışmanlığı

AG Denetim kalitesiyle, gerek yurt içinde gerekse Avrupa da emeklilik işlemleriniz ile ilgileniyoruz. Emeklilik işlemlerinizi takip ediyoruz ve ivedilikle doğru bir şekilde sonuçlandırmak için danışman kadromuzla hizmet veriyoruz.

Ülkemizde ki emeklilik işlemleri doğru planlanıp iyi analiz edildiğinde ve tüm bunlardan çıkan sonuçlar iyi işlendiği taktirde emekli olmak artık çok kolay.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Danışmanlık şirketimiz ile iletişime geçin gerekli incelemelerden sonra ne zaman emekli olacağınızı hesaplayalım ve bu işlemlerin nasıl gerçekleşeceğini size en ince ayrıntısına kadar raporlayalım.

Ne Kadar Borç Öderim?

Bu sorunun cevabı için gerekli incelemeleri başlatmak ve borç sorgulaması yaptırmak; borç var ise ne kadar ödemeniz gerektiğinizi merak mı ediyorsunuz? Zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçiniz.

Ne Kadar Maaş Alırım?

Emekli olmayı kim istemez, bu konuda en çok merak edilen sorudur; “ne kadar maaş alırım?” bu sorunun cevabını kişisel bilgilerinizi bize ileterek analiz edelim ve size iletelim.

SGK Emeklilik Danışmanı

Mükelleflerimizin emeklilik süreci ile ilgili destek hizmet işlemleri taleplerine alanında uzman kadromuzla rehberlik yapmaktayız. 4A, 4B ve 4C hizmet detay durumlarına göre güncel mevzuatları esas alarak mükelleflerimiz için yaş, hizmet süresi ve prim ödemesi incelemelerini gerçekleştirmekteyiz. Sosyal Güvenlik Reformu’nda gerçekleştirilen düzenlemeleri yakından takip ederek mükelleflerimizin kafalarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmaktayız.

Ekibimiz, aşağıdaki kapsamda yer alan sorularınıza yönelik etkin çözümler sunmaktadır:

 • Şirket yöneticilerin sigortalılık statülerinin belirlenmesi hususunda süreçlerin yönetimi,
 • Şirket yöneticilerinin emekli maaşlarının yüksek olması hususunda strateji süreçlerin yönetimi,
 • Sigortalılık statülerinde meydana gelen çakışma hususunda süreçlerin yönetimi.

SGK Emeklilik Danışmanlık Hizmeti

Emeklilik koşullarının farklı tarihlerde çıkarılan kanunlarla değiştirilmesi ve emeklilik koşullarının sigortalılık durumuna göre farklı kurallara bağlanması (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) nedeniyle karmaşık bir emeklilik sistemimiz var. Bu nedenle özellikle şirket ortaklarının durumlarının doğru tespiti, emeklilik kaynaklı hak kayıplarının oluşmasını engelleyecektir. Yine yurt dışı ve askerlik borçlanmaları başta olmak üzere hizmet borçlanmalarının fayda-maliyet analizi yaparak emekli maaşlarını artırmanın yollarını bilmek, zamanında ve doğru emeklilik planlaması yapmak önemlidir. SGK emeklilik danışmanlığı kapsamında;

 • Şirket ortaklarının sigortalılık statülerinin doğru belirlenip belirlenmediği,
 • Yüksek emekli maaşı için izlenmesi gereken yol
 • Sigortalılık statülerinde çakışma,
 • Aynı anda birden fazla sigortalılık statüsüne prim ödenmesi,
 • Sosyal güvenlik destek primli çalışma
 • Hizmet borçlanmaları,
 • Emeklilik hesaplamaları ve başvuru işlemleri,
 • Toptan ödeme (primlerin iadesi),

konularında AG Denetim olarak profesyonel kadromuzla destek sağlamaktayız.

Yorum Yap