Vergi Planlaması Danışmanlığı

Vergi Planlaması Danışmanlığı

Vergi Planlaması Danışmanlığı, AG Denetim olarak kurumsal müşterilerimize sunduğumuz vergi planlama hizmeti ile rakiplerimize karşı fark yaratıyoruz. vergi planlaması; İşletmelerin vergi yükünün, yasaların çizdiği çerçevenin dışına çıkmadan, tüm vergi kanunları ve ilgili mevzuatın sağladığı imkanlar dahilinde optimize edilmesi ve mevzuatta sunulan avantajlardan en üst düzeyde yararlanılması olarak tanımlanmaktadır.

AG Denetim olarak kurumsal müşterilerimizin tüm yasal belge, defter ve kayıtlarını vergi uzmanlarımızla birlikte inceliyoruz. Böylece işletmenin faaliyet alanına uygun olarak toplam vergi yükünü yasal sınırlar içinde en aza indirmeyi hedefliyoruz.

Vergi Planlaması Danışmanlığı Hizmetleri

Şirketler ve Bireyler vergilerini doğru ve zamanında beyan etmek isterler, ne fazla, ne eksik ama bunu doğru yapmak her zaman kolay değildir. Günümüzün çok karmaşık ve uzun vergi yasaları dünyasında, teknik konularda uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzmanlar olmadan ihtiyacınız olan kapsamlı vergi stratejilerini üretmek neredeyse imkansızdır.

Müşterilerimizin sadece bir sonraki vergi beyannamelerini değil, bir bütün olarak uzun vadeli faaliyetlerine ve finansal durumlarına bakıyoruz. Uzun vadeli vergi planlama stratejilerini kullanarak, vergi pozisyonunuzu en avantajlı hale getirerek ve yasal vergi yükümlülüklerinizi en aza indirerek, hedeflerinize ulaşmak için gerekli kaynakları daha kolay biriktirmenizi sağlıyoruz.

Vergi planlaması, faaliyet gösterdiği sektörden bağımsız olarak şirketin uyması gereken yasal yükümlülüklerin önceden belirlenmesini ve gerekli “Yasal Yükümlülük” hükümlerinin yasalar çerçevesinde şirket bütçesinden tahsis edilmesini ifade eder.

Vergi planlaması, faaliyet gösterdiği sektörden bağımsız olarak şirketin uyması gereken yasal yükümlülüklerin önceden belirlenmesini ve gerekli “Yasal Yükümlülük” hükümlerinin yasalar çerçevesinde şirket bütçesinden tahsis edilmesini ifade eder.

Vergi Planlaması Ne Fayda Sağlar ?

Profesyonel yönetim sergileyen firmalar üretim giderlerini, pazarlama, dağıtım, reklam ve tanıtım giderlerini ve bütçelerini yıllık ve aylık olarak planlar, markalarını kendi sektörlerinde büyütür, karlılıklarını ve pazar paylarını arttırır ve sektörde söz sahibi olurlar. Bu şirketlerin ortak özelliklerinden biri, yıllık ve aylık bütçe çalışmalarına Vergi Planlamasını dahil etmeleridir. Profesyonel bir Vergi Danışmanlığı, şirketinizin hiç hesaplamadığınız bir Yasal Zorunlulukla karşılaşmasını engelleyeceğinden, hem yatırım bütçesinde hem de şirketiniz için yapmış olduğunuz işletme bütçesinde size büyük avantaj sağlayacaktır.

AG DENETİM; Vergi danışmanlığı yaptığı şirketlere, Yasal Yükümlülüklerini yerine getirirken yararlanabilecekleri ‘Yasal Vergi Avantajları’ ve ‘Devlet Destekleri’ konularında stratejik çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Vergi planlaması yapılırken, müşterilerimizin mevcut ve gelecek dönemlerdeki olası faaliyet sonuçlarının tahminine dayanarak, vergi sonrası karın maksimum düzeyde oluşması için yapılması gerekenler ve alınması gereken önlemler belirlenmekte ve işletme sahiplerinin ve yöneticilerinin işletmelerinin değerini en üst düzeye çıkarmaları desteklenmektedir.

Vergi Planlaması

Mali mevzuatta yer alan vergi teşvikleri ve istisnalarının optimum düzeyde kullanılması için bilgilendirme ve tavsiyeler sunulması, Şirketlerin faaliyetlerine özgü vergisel durumlarının  dikkate alınarak vergi planlaması modellerinin oluşturulmasında teknik destek ve danışmanlık, Çok uluslu firmalara stratejik vergi planlamasında teknik destek ve danışmanlık, Reorganizasyon (yeniden yapılandırma) çalışmaları, Şahıs firmaları için vergi planlaması.

Gerçek Kişilerin Vergilendirme Hizmetleri

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Gerçek Kişilerin Vergilendirilmesi, Gelir Vergisi Beyannamesinin Hazırlanması ve iş sözleşmesinin Feshi alanlarından oluşmaktadır.

Uluslararası Personel Vergi Planlaması Hizmeti

Yabancıların vergilendirilmesi, Yabancı personele çalışma ve oturma izni alınması, Asgari işçi maliyetlerine çözüm bulunması, Yıllık gelir vergisi beyannamesinin hazırlanması, İşe başlama ve ayrılma için idari şartların sağlanması, Yabancı personelin bordrolarının hazırlanması, İkili anlaşmalar çerçevesinde çözüm üretilmesi

Yorum Yap