Yurt Dışı Vize İşlemleri

Yurt Dışı Vize İşlemleri

Yurt Dışı Vize İşlemleri

Yurt Dışı Vize İşlemleri, Vize Başvuru işlemleri başvurulan ülkeye göre birçok farklılık göstermektedir. Bir ülkeden vize alabilmek için öncelikle kendinize uygun olan vize tipini seçmeli ve konsolosluğunun istediği evrakları uygun şekillerde teslim etmeniz gerekmektedir.

Ülkemizde pek çok vize başvurusu, yanlış ya da eksik doldurulan formlar, uygun olmayan belge sunumu, belgelerin gerektiği şekilde çevrilmemesi gibi nedenlerle geri çevrilmektedir. İş ortağımız olan Aden Global Danışmanlık’ın profesyonel ve kaliteli vize danışmanlık servisini alarak eksiksiz bir başvuru yapıp, vize reddi riskinizi minimize edebilirsiniz.

Vize Nasıl Alınır? Vize Almak İçin Nereye Başvurulur?

Vize, yabancı ülkeye gidebilmek için resmi makamlardan alınan izindir. Tatil veya iş amaçlı yurt dışına gitmek için öncelikli olarak vize alınmalıdır. Birçok ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istediği için gitmeden önce, seyahat amacına göre vize başvuru evraklarını hazırlamak ve vize başvurusunu en az bir ay önceden gerçekleştirmek gerekmektedir.

Vize almak için nereye başvurulur sorusunu birden fazla cevabı bulunmaktadır. Hızlı vize almak için iş ortağımız olan Aden Global müşteri temsilcilerini arayabilir, gitmek istediğiniz ülkenin vize şartları hakkında alabilir ve vize başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz.

Vize İşlemleri

Vize başvuruları, ikamet yerine en yakın yerden yapılmalıdır. Vize başvuruları, bireysel olarak konsolosluklara yapılabildiği gibi vize danışmalık firmaları tarafından yapılabilmekte ve tüm vize süreçleri yönetilebilmektedir. Vize işlemlerinin teferruatlı ve yorucu süreçlerine ayıracak vaktiniz yoksa, güvenilir ve alanında uzman vize danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.

Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurusunda bulunmak ve vize almak için öncelikle bazı evrakları hazırlamanız gerekmekte. Her vize başvurusunda farklı evraklar talep edilebilmektedir. Gideceğiniz ülkeye ve vizenin türüne göre hazırlamanız gereken vize belgelerinin neler olduğunu öğrenmek için müşteri temsilcilerimizi arayın. Genel olarak gerekli olan vize evraklarını aşağıda sizin için derledik:

  1. Pasaport
  2. Biometrik fotoğraf
  3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  4. Banka hesap dökümü
  5. İkametgah belgesi
  6. Mesleki durum belgesi
  7. Evli olanlar için evlilik cüzdanı

Avrupa vizesi almak istiyorsanız evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce Avrupa vize şartları hakkında bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizi danışın. Schengen vizesi alan firmalar arasında Euroasia GVS de bulunmaktadır. Schengen vizesi belgeleri hazırlandıktan sonra tarafımızdan Schengen vize başvurusu yapabilir ve hızlı bir şekilde vizenize kavuşabilirsiniz.

Yurt dışı seyahatlerinde aynı zamanda seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları da gerekmektedir.

Vize Randevusu Alma

Vize işlemleri için gerekli olan vize randevu işlemini, yetkililerimiz en kısa sürede sizin için alacaklardır. Ayrıca vize randevusu esnasında size bizzat eşlik edeceklerdir.

Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

Vize alma süresi vize alınacak ülkeye, vizenin amacına ve seyahat tarihine göre değişmektedir. Konsoloslukların yoğunluğuna ve tatil günlerine göre vize sürelerinde uzama durumları meydana gelebilir.

Şirketimiz vize almak üzerine uzmanlaşmış olmakla birlikte, vizenin çıkıp çıkmaması konsolosluklara bağlı olan bir durumdur. Vizenin ret yememesi için evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir.

Yorum Yap