Sermaye Piyasası Kanunu Danışmanlığı

Sermaye Piyasası Kanunu Danışmanlığı

Sermaye Piyasası Kanunu Danışmanlığı, AG Denetim, halka açık veya sermaye piyasası mevzuatına tabi yerli ve yabancı şirketlere günlük iş ve işlemler ile yeniden yapılandırma işlemlerine ilişkin danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu alanda; halka açık şirketler, borsa, hisse senetleri, yapılandırılmış ürünler, tahvil, türev işlemler ve benzeri sermaye piyasası araçları işlem gören ürünlerin ihracı ve satış sorumluluğu ve çağrı muafiyet, birleşme, satın alma ve ayrılma işlemleri araması ile ilgili iş ve işlemlerin yapılması. Yasal durum tespiti çalışmaları yapmak, halka açık şirketlerin halka arz ve sermaye artırımı işlemleri, halka açık olmayan şirketlerin halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu için izin uygulamaları için gerekli iş ve işlemlerini yapmak ve ofisimizin diğer türlü başvurunun hazırlanması ve gerçekleştirilmesi hizmetleri.

Danıştay nezdinde müvekkillerimizin Sermaye Piyasası Kurulu ile uyuşmazlıklarına ilişkin açılan davaları AG Denetimi takip etmektedir. Ayrıca büromuz, Aracı Kurumlar, Menkul Kıymet Şirketleri, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları gibi Sermaye Piyasası kanununa tabi şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti verme konusunda derin deneyime sahiptir.

Sermaye Piyasası Kanunu nedir?

Sermaye piyasalarının işleyiş kurallarını belirlemek, Kanun kapsamında sermaye piyasalarını ve kurumları düzenlemek/denetlemek, sermaye piyasalarına yatırım yapan mudilerin hak ve yararlarını korumak, piyasaların adil ve etkin işleyişini sağlamak.

Sermaye Piyasası Kanunu Danışmanlığı

Sürekli gelişen Türkiye sermaye piyasası, düzenleyici kurumların düzenlemeleri ve uygulamaları hakkında tecrübe ve bilgi gerektirir. Avukatlarımız değişen sermaye piyasası düzenlemeleri karşısında bilgilerini sürekli yenilerken, müşterilerimizin sermaye piyasası mevzuatından doğan yükümlülüklerine hazırlıklı olmalarına ve bunlara uymalarına yardımcı olmaktadır. Hukuki danışmanlık hizmetlerimiz ile karmaşık sermaye piyasası işlemlerinde müşterilerimizin hukuki risklerini azaltmaktayız.

Sermaye, sermayeyle bağlı ve yapılandırılmış ürünler ve borçlanma araçları dahil olmak üzere çeşitli sermaye piyasası işlemlerinde deneyim sahibiyiz ve ihraççılara, aracı kurumlara ve düzenleyici kurumlara bu konularda tavsiyelerde bulunuyoruz. Menkul kıymetlere ilişkin düzenlemeler alanında verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra işlemlerin yapılandırılmasında da müşterilerimize destek oluyoruz. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli konularda tavsiyelerde bulunuyoruz:

 • Halka arz ve borçlanma araçları
 • Çift yönlü işlemler (Birleşme & Devralmalar ile Halka Arz)
 • Ters kotasyon
 • Türev araçlar
 • Yabancı ve yerli yatırım fonları
 • Gayrimenkul yatırım fonları
 • Yapılandırılmış finansman
 • Girişim sermayesi/ risk sermayesi yatırım fonları
 • Sukuk ve diğer İslami finansman araçları
 • Sermaye piyasası kuruluşlarının lisanslandırılması
 • Sermaye piyasalarına yönelik düzenlemeler hakkında danışmanlık hizmeti verilmesi

Yorum Yap